VOLNÝ ČAS

Možností je spousta, záleží na nátuře, zájmech a hlavněna náladě!Můžete tu jen tak odpočívat, chcete-li zahálet, chytat lelky nebo ryby.Bavit se s přáteli, oslavovat.Pro Vás aktivnější je tu rozsáhlá síť cyklistických tras (2 kola k dispozici ), krásná příroda pro pěší tůry, tenisový kurt pro tenisty, sportovní rybník pro rybáře a hluboké lesy pro houbaře.V zimě se můžete vydat na udržované běžecké tratě v překrásné krajině Novohradských hor. Stačí vyjet do nedaleké vesnice Hojná Voda a odtud se pustit rovnou za nosem.Zaplavat si můžete v zrekonstruovaném koupališti v nedaleké Stropnici (3km), dobrodruzi mohou v jakémkoli rybníce, na který narazí - a není jich málo.Zajímavých míst pro výlety jak autem, na kole nebo pěšky je tu až až.

DOPORUČUJEME

Toulky po zaniklých pohraničních vesnicích, jako jsou například
Cetviny, Staré Hutě a přestavěné Pohoří na Šumavě.

Dobrou Vodu s vyhlídkou na Třeboňskou pánev, s pramenem pitné, a říká se, i léčivé vody vytékající přímo pod barokním kostelem.

Rozhlednu na
Kraví hoře a vůbec celé Novohradské hory.

Nové Hrady, Žumberk se starou tvrzí, Cuknštejn, kostel na Svaté Trojici přechod k našim rakouským sousedům v Nových Hradech nebo v Šejbech.

Terčino údolí s parkem, lázničkami a vodopádem.